Facebook

Strona Główna

Internat i Szkoły dla młodzieży z niepełnosprawnością

more_vert

Internat i Szkoły dla młodzieży z niepełnosprawnością

perm_identity Dariusz Kułan    today 2017-03-13    local_offer Tags:
No tagsNasz Internat jest w całości dostosowany dla osób niepełnosprawnych:

Wychowankowie mówią o naszym internacie

W roku 2020/21 rekrutacja będzie prowadzona na następujące kierunki i profile:

we wszystkich niżej wymienionych szkołach oraz w internacie mogą uczyć się i mieszkać zarówno osoby pełnosprawne jak i posiadające Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Szkoła Branżowa I stopnia:

 1. magazynier logistyk
 2. kucharz
 3. drukarz offsetowy
 4. operator procesów introligatorskich


Liceum Ogólnokształcące nr XI z oddziałami integracyjnymi:


 1. profil humanistyczno - językowy (klasa dwujęzyczna)
 2. profil humanistyczny
 3. profil humanistyczny z elementami prawa
 4. profil biologiczno - chemiczny
 5. profil matematyczno - fizyczny
 6. profil managerskiTechnikum nr XIV z oddziałami integracyjnymi:

 1. technik logistyk
 2. technik ekonomista


Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach to publiczna placówka oświatowa, której organem prowadzącym jest Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko z siedzibą we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 3.


Od ponad 19 lat kształcimy i wychowujemy młodzież z niepełnosprawnością oraz także młodzież pełnosprawną.

W skład Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wchodzi m.in.: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wraz z Branżową Szkołą I stopnia (dawniej: Zasadniczą Szkołą Zawodową) i Internatem dla młodzieży z niepełnosprawnością, posiadającej orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,pochodzącej z województwa śląskiego, województw okolicznych a także z całej Polski. W Internacie mieszkają także uczniowie pełnosprawni, co jest wspaniała okazją do integracji.

Zarówno Internat, jak i cały nasz Ośrodek, dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo (brak barier architektonicznych, specjalne udogodnienia, rehabilitacja na miejscu, przyjazne środowisko).


W tym samym kompleksie budynków znajduje się takżePoradnia Rehabilitacji Ruchowej (Salezjański Zakład Opieki Zdrowotnej), z usług której mogą korzystać nasi wychowankowie z niepełnosprawnością.


Ponadto w ofercie edukacyjno–wychowawczej Ośrodka znajdują się: Szkoła Podstawowa z klasami integracyjnymi, Gimnazjum z klasami integracyjnymi, Liceum Ogólnokształcące z klasami integracyjnymi oraz Internatem, Technikum z klasami integracyjnymi i Internatem.Witamy na naszej stronie i zapraszamy do zapoznania się z innymi informacjami na temat naszego Ośrodka.